5.Uluslararası Van Gölü Film Festivali başlıyor

5.Uluslararası Van Gölü Film Festivali başlıyor

5. Uluslararası Van Gölü Film Festivali 28 Ekim-1 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenleniyor. Festivalin ön jürisi ve finalist filmleri belli oldu. İnci Kefali (Darekh) Sinema Ödülleri için yarışacak filmler, “Nefes – Geriye Bakış/ Retrospektif” teması gözetilerek belirlendi. Genç sinemacılar Gülistan Acet (Yönetmen), Murat Eroğlu (Yönetmen), Ömer Abay (Görüntü Yönetmeni), Aleksander Gurov (Sanat Danışmanı) ve Bager Oğuz Oktay’ın (Sanat Yönetmeni) yer aldığı ön jürinin seçtiği filmlere göz atabilirsiniz:


5. Uluslararası Van Gölü Film Festivali İnci Kefali (Darekh) Sinema Ödülleri

Festival Ön Jürisi’nin Belirlediği Finalist Filmler

Finalist Sinema Filmleri :

Abluka – Emin Alper (120 Dk.)(Fransa/Türkiye) (Başvuru Sinema Filmi Finalist)

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar – Erhan Tuncer (120 Dk.)(Türkiye) (Başvuru Sinema Filmi Finalist)

Aşık – Bilal Babaoğlu (90 Dk.) (Türkiye) (Başvuru Sinema Filmi Finalist)

Bana Git De – Handan Öztürk (100 Dk.) (Türkiye) (Başvuru Sinema Filmi Finalist)

Kar Korsanları – Faruk Hacıhafızoğlu (83 Dk.) (Türkiye) (Başvuru Sinema Filmi Finalist)

Misafir – Mehmet Eryılmaz (127 Dk.) (Almanya / Türkiye) (Başvuru Sinema Filmi Finalist)

Mehmet Salih – Güven Beklen (Dk.) (Türkiye) (Başvuru Sinema Filmi Finalist)

Yarım – Çağıl Nurhak Aydoğdu (Dk.) (Türkiye) (Başvuru Sinema Filmi Finalist)

91.1 – Mustafa Haktanır (Dk.) (Türkiye) (Başvuru Sinema Filmi Finalist)

İç Şehir / Inner City – Ilgar Safat (115 Dk.) (Azerbaycan) (Başvuru Sinema Filmi Finalist)

Kırmızı Bahçe / Red Garden – Mirbala Salimli (88 Dk.) (Azerbaycan) (Başvuru Sinema Filmi Finalist)

Beyaz Yosun / White Moss / Белый ягель – Vladimir Tumaev, (100 Dk.) (Russia) (Başvuru Sinema Filmi Finalist)

İyi Çocuk / Good Boy / Хороший мальчик – Oksana Karas (94Dk.) (Russia) (Başvuru Sinema Filmi Finalist)

Tantric Symphony / Между нот, или Тантрическая симфония – Boris Grachevskiy (123 Dk.) (Russia) (Başvuru Sinema Filmi Finalist)

Finalist Belgesel Filmler:

Ayva Göbeği – Doğacan Aktaş(120 Dk.) (Başvuru Belgesel Filmi Finalist)

Bîra min Tetin – Selim Yıldız ( 38 Dk.) (Başvuru Belgesel Filmi Finalist)

Dengbej Reso – Celil Badıkanlı (Dk.) (Başvuru Belgesel Filmi Finalist)

Gönderen : İlhami Sami Çomak – Çiğdem Mazlum / Sertaç Yıldız (68 Dk.) (Başvuru Belgesel Filmi Finalist)

Hazır Ol! – Onur Bakır (51 Dk.) (Başvuru Belgesel Filmi Finalist)

Hudut – Batuhan Kurt (Dk.) (Başvuru Belgesel Filmi Finalist)

Kara Atlas –Umut Vedat(67 Dk.) (Başvuru Belgesel Filmi Finalist)

Kayıp Vatan – Aydın Kapancık (120 Dk.) (Başvuru Belgesel Filmi Finalist)

O’nsuz – Ufuk Erden (Dk.) (Başvuru Belgesel Filmi Finalist)

Roza – İki Nehrin Ülkesi Kutbettin Cebe (74 Dk.) (Başvuru Belgesel Filmi Finalist)

Ülkemden Uzakta – Haydar Demirtaş (20 Dk.) (Başvuru Belgesel Filmi Finalist)

Festivalle ilgili ayrıntılı bilgileri http://www.vangolufilmfest.org/ adresinde bulabilirsiniz.

Festival temasının ayırntıyla açıklandığı bülten için tıklayınız.

Etkinlik Başlangıç Tarihi 28/10/2016
Etkinlik Bitiş Tarihi 01/11/2016
Adres
Etkinlik Sahibi
Etkinlik Halka Açık mı? Evet
LCV
E-posta
Telefon