Akdeniz Gençlik Derneği gönüllü çalışma arkadaşları arıyor

Akdeniz Gençlik Derneği gönüllü çalışma arkadaşları arıyor

2015 yılında çalışmalarına başlayan Akdeniz Gençlik Derneği, kurulumunu tamamladı. Derneğin örgütlenme çalışmaları çerçevesinde çıktığı gönüllü ilanını aşağıda bulabilirsiniz.

Not: Sivil Düşün yalnızca haberin yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır, ilanla herhangi bir bağı yoktur. İletişim için ilanın en altında bulunan adresleri kullanabilirsiniz.

“Akdeniz Gençlik Derneği Büyüyor…”
“Akdeniz Gençlik Derneği Gönüllü Çalışma Arkadaşları Arıyor!”

“Derneğimiz kurulduğu andan itibaren gerçekleştirdiği çalışmaların meyvelerini toplamaya başladı. Aynı zamanda kabul olan proje haberlerimiz geliyor. Bununla birlikte yeni proje başvurularımızda devam ediyor.

Akdeniz Gençlik Derneği; 2017 yılında “Proje Bülteni” ve ‘’Akdeniz Gençlik Grubu’’ adı altında temelleri atılan bağımsız bir gençlik kuruluşudur. Hepimiz Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yıllarca sivil toplum alanında gönüllü ve profesyonel olarak çalışmış bir grup genç olarak, faaliyetlerimizin ve etkinliklerimizin gelişmesi ile birlikte 2017 aralık ayında tüzel kişilik kazanmış bulunmaktayız.

Ayrıca yolumuzu daha iyi çizebilmek için yurtiçi ve yurtdışındaki organizasyonlar ile güçlü bağlantılar kuruyoruz. Bizi daha yakından tanımak web sitemizi yada sosyal medya hesaplarımızı incelemenizi öneriyoruz.
Derneğimiz Avrupa Birliği uyum sürecinde, yerel, ulusal ve uluslararası faaliyetler ile gençler arasındaki kültürlerarası diyaloğu geliştirmek,gençleri ulusal, uluslararası düzeyinde temsil etmek ve bu amaca uygun aktiviteler düzenlemek,gençlerin kendilerini geliştirip topluma daha yararlı birey olmalarını sağlamak, sosyal, kültürel, eğitim, sağlık ve spor alanlarında çalışmalar yürütmek, gençlik politikalarının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, gençlik arasında yardımlaşma ve dayanışmayı,güçlendirmek, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, gençlerin bir araya gelebileceği ve kendilerini ifade edebilecekleri özgür düşünce ortamları oluşturmak,girişimcilik ruhlarını teşvik etmek ve yurtdışı fırsatlarından haberdar olup faydalanabilmeleri amacı ile kurulmuştur.”

Aranan nitelikler:

-Sivil toplum kuruluşlarına ilgi duyan, gönüllülük, sivil toplum kavramlarının farkında
-Ekip çalışmasına yatkın, enerjik, iletişim becerileri ve özgüveni yüksek,
-Haftalık en az 1-2 saatini karşılıksız bu işe adayabilecek,
-Enerjisini daha güzel bir dünya için harcamak isteyen,
– Sivil toplum çalışmaları için motivasyon sahibi olmalarını
-Liderlik becerisine sahip olmalarını
-İstatistik, grafik tasarımı, Türkçe-İngilizce çeviri alanında katkı sunmak isteyenlere özellikle ihtiyacımız bulunmaktadır.
– Farklı kültürlerden kişilerle yansız, ayrımcılık yapmadan, eşit mesafe ilişki çalışabilen,
Kazanımlarınız Neler Olacak?
– Geniş bir sivil toplum ağına erişim,
– Sivil toplum ve AB Projeleri alanında kendinizi geliştirme imkanı.
– Sivil toplumda iş fırsatlarını yakalama.
– Gerçekleştirdiğimiz etkinlik, kurs, seminer ve projelerde her zaman öncelik sahibi olma.
– Sosyal faliyetler, etkinlikler ve projelere aktif katılım.

“Ayrıntılı sorularınız için info@agder.org.tr mail adresini kullanabilirsiniz.”

“Not: Çalışmalarımız genellikle online sürdürüleceği için başka bir yerlerde ikamet etmeniz sorun oluşturmayacaktır.”

https://docs.google.com/forms/u/2/d/1Mkh2UzVzuVIV7dL6BgoOGt2Bb-ZiBonmFUFYYzM32RE/edit?usp=forms_home&ths=true