Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA_EIDHR) Türkiye Programı Teklif Çağrısı yayınlandı

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA_EIDHR) Türkiye Programı Teklif Çağrısı yayınlandı

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) Türkiye Programı teklif çağrısı yayınlandı. Programa başvuru için son tarih: 3 Mart 2020 (Brüksel saatiyle 16:00)

STGM web sitesinde Türkçe çevirisiyle birlikte yayınlanan haberi aşağıda bulabilirsiniz:

STGM- Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) Türkiye Programı teklif çağrısı

Not: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için lütfen delegation-turkey-dihaa@eeas.europa.eu adresi üzerinden Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ile iletişime geçiniz.

DİHAA-EIDHR Türkiye Programı teklif çağrısı

“Demokrasinin, hukukun üstünlüğünün, insan hakları ve temel özgürlüklere saygının geliştirilmesi ve güçlendirilmesini desteklemek amacıyla Sivil Toplum Kuruluşlarına doğrudan mali destek veren Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) Türkiye Programı için teklif çağrısı yayınlandı.

EuropeAid/167665/DD/ACT/TR referans numarasıyla başvuruya açılan DİHAA hibeleri için ön başvurular 3 Mart 2020, Brüksel saatiyle 16:00’ya kadar kabul edilecek. Toplam bütçesi 3 milyon 200 bin Euro olan hibe programına başvurular İngilizce yapılacaktır. Başvuru sahiplerinin PADOR kaydının olması zorunludur.

DİHAA yeni dönem başvurularının ayrıntıları ve İngilizce yayınlanan başvuru rehberine buradan ulaşabilirsiniz.

Teklif çağrısı ve başvuruya ilişkin sorular için son başvuru tarihinden 21 gün öncesine kadar delegation-turkey-dihaa@eeas.europa.eu adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bu duyuru çağrıya ilişkin bazı temel bilgileri özet olarak içermekte olup, teklif çağrısı başvuru rehberinin ve eklerinin detaylıca incelenmesi gerekmektedir.

PADOR için STGM’nin hazırladığı videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Sivil toplum örgütlerinin Avrupa Birliği tarafından desteklenen hibe programlarına başvuru sürecinde Avrupa Komisyonu tarafından kullanılan Prospect ve PADOR programlarının kılavuzlarına buradan ulaşabilirisiniz.”