Fon Sağlayıcı Kurum ve Veritabanları

Welcome Europe: 18 yılı aşkın süredir AB fon ve hibeleriyle ilgili veritabanı hizmeti veren web sitesinden, tematik alanınızı veya ülkenizi seçerek gelecek dönemde açılacak başvurularla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca an itibariyle açık olan başvuruları görmek için http://www.welcomeurope.com/europe-funding-opportunities.html adresinde arama yapabilirsiniz.

T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı: AB Bakanlığı’nın açtığı hibe programlarından e-posta yoluyla haberdar olmak için buraya tıklayarak duyuru listesine dahil olabilirsiniz. Ayrıca Bakanlık’ın hibe duyuru sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

TACSO: Program kapsamında 2012 yılında ilkini hazırlayıp 2015 yılında güncellediği “Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşları için Fon Rehberi” belgesine ulaşmak için tıklayınız.

Merkezi Finans ve İhale Birimi: Kurumun web sitesinde yer alan Hibe Veritabanı’ndan bulunduğunuz şehir veya kuruluş tipinize göre açılan hibe başvurularını tarayabilirsiniz.

İnsan Kaynaklarının geliştirilmesi Program Otoritesi: Site ana sayfasında yer alan Hibe Duyuruları sekmesinden, Çalışma Bakanlığı’nın Avrupa Birliği desteğiyle açtığı hibeleri sorgulayabilirsiniz.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu: Kurumun websitesinde, Avrupa Birliği’nin Türkiye’deki fonlarına dair öncelikleri, kriterleri ve fonlanan kurumlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Başvuruya Açık Ulusal / Uluslararası Hibe ve Destekler

Program Adı İlgili Kurum Detaylı bilgi Son başvuru tarihi
İletişim Adresi
Avrupa Demokrasi İçin Destek Programı  European Endowment for Democracy (EED) http://bit.ly/1zqVgFm Sürekli açık secretariat@democracyendowment.eu
Demokrasi için Ulusal Kazanım Fonu  National Endowment for Democracy (NED) http://bit.ly/1Qv3N4T  Yılda 4 başvuru dönemi mevcut.  info@ned.org
Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu  Hrant Dink Vakfı http://bit.ly/2hRUujk Sürekli açık seyahatfonu@hrantdink.org
Kültürel Koruma Fonu: 2016 – 2020   British Council,  Birleşik Krallık Kültür  Medya ve Spor  Bakanlığı işbirliğiyle http://bit.ly/2iD798d Yılda 4 başvuru dönemi mevcut. proposals@youngfeministfund.com