Örgütsel Koç Olmak İster misiniz? | Bu program ilginizi çekebilir

Örgütsel Koç Olmak İster misiniz? | Bu program ilginizi çekebilir

STGM, dört sivil toplum örgütüne örgütsel koçluk desteği verecek!

Proje: Örgütlenme Özgürlüğü ve Katılım Hakkının Daha Fazla Geliştirilmesi için STÖ’ler ve Sivil Ağların Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi

Mali Destekleyici: Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi

Yürütücü: Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM)

Örgütsel Koçluk Nedir?  Örgütsel Koçluk, STGM’nin 2005’ten bu yana, kapasite geliştirme destekleri çerçevesinde verdiği bir güçlendirme çalışması. Çalışma ile, sivil toplum örgütleri ile birebir, planlı buluşmalar yapılarak ihtiyacı olan konularda kendilerine koçluk veriliyor. Koçluk verilecek alanlar, “Savunuculuk ve Lobicilik”, “Kampanya Geliştirme”, “Politika İzleme”, “Ağ kurma”, “Politika geliştirme” olarak belirlenmiş.

Başvurma Kriterleri Neler? Programa başvurabilmek için, >>Bir yerel STÖ veya ulusal bir STÖ’nün yerel taban örgütü olmalısınız.  (Yerel STÖ: Yerel düzeyde, yerel inisiyatifle kurulan ve kurulduğu bölgedeki ihtiyaç ve/veya problemlere yönelik faaliyetler yürüten sivil toplum örgütleri.)  >> STÖ’nüz tüzel kişiliğe sahip olmalı. >> Başvuru, yukarıda sayılan koçluk alanlarıyla ilgili olmalı, ihtiyacınız net şekilde tanımlanmalı. >> Başvuru formu tam ve eksiksiz doldurulmalı. (Nitelikli cevapların sağlanmadığı veya soruların boş bırakıldığı formlar değerlendirilmeye alınmayacak) >> “Birlikte Programı” mentorluk desteği içerdiğinden program faydalanıcısı olan STÖ’ler örgütsel koçluk desteği alamaz.

Değerlendirme: Önce başvuran önce alır prensibi uygulanacak. Sonuçlar, 27 Mart 2020 Cuma günü başvuru sahiplerine e-posta ile iletilecek.

Son başvuru: 22 Mart 2020

Başvuru formu için tıklayın

Detaylı bilgi ve sorularınız için buraya tıklayabilir, katilim@stgm.org.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

http://www.stgm.org.tr/tr/icerik/detay/orgutsel-kocluk-programi-basliyor