Sivil Toplum Diyaloğu 5. Dönem Çağrısı yayınlandı

Sivil Toplum Diyaloğu 5. Dönem Çağrısı yayınlandı

T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı‘nın yürüttüğü Sivil Toplum Diyaloğu- CSD programının beşinci dönemi başlıyor. 16 Şubat 2018 tarihine kadar başvuru yapılabilecek programın duyurusu, programa ilişkin düzenlenecek Bilgilendirme Toplantıları’nın detayları ve başvuru ayrıntılarını CSD’nin aşağıdaki duyurusunda bulabilirsiniz.

Not: Sivil Düşün AB Programı, yalnızca duyurunun yaygınlaşmasına destek vermektedir. Başvuruyla ilgili bilgi talepleriniz için http://siviltoplumdiyalogu.org/contacts/ adresinde bulunan iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

“Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen Sivil Toplum Diyaloğu Programında Beşinci Dönem Başlıyor!”

“Toplam bütçesi 6 milyon avro olan hibe programı ile AB müzakere sürecinin tüm fasıl başlıklarıyla ilgili konularda, Türkiye ve AB’den kuruluşların ortaklaşa yürüttüğü diyalog eksenli projeler geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Türkiye’den dernekler; vakıflar; dernekler ve vakıfların federasyon ve konfederasyonları ile AB üyesi ülkelerden kar amacı gütmeyen kuruluşların ortaklaşa geliştirecekleri projelere, en az 60 bin avro, en fazla da 200 bin avro hibe desteği sağlanacaktır.

Proje başvurularının 16 Şubat 2018 tarihinde saat 17.00’a kadar Merkezi Finans ve İhale Birimine yapılması gerekmektedir.

Detaylı bilgi ve başvuru rehberi için: www.ab.gov.tr/50997.html

Sivil Toplum Diyaloğu Programı dördüncü dönem deneyimlerinin paylaşılacağı ve yeni dönem desteklerinin tanıtılacağı bir toplantı düzenlenecektir. Lütfen, 14 Aralık 2017 Perşembe günü, saat 14:00’te Ankara’da yapılacak toplantıya katılmak için başvuru formunu doldurunuz.

Ayrıca, hibe programının tanıtımı amacıyla Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Adana, İstanbul, İzmir ve Antalya illerinde bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir. Bilgilendirme günleri takvimi aşağıda yer almaktadır.

12 Aralık 2017, ADANA, Sheraton Grand Adana Hotel
Hacı Sabancı Bulvarı No. 7, Adana

18 Aralık 2017, İSTANBUL, Point Hotel Barbaros
Esentepe Mahallesi, Yıldız Posta Cad. No:29, 34394 Şişli/İstanbul

25 Aralık 2017, İZMİR, Hilton İzmir
İsmet Kaptan Mahallesi, Gazi Osman Paşa Blv. No:7, 35210 Konak/İzmir

28 Aralık 2017, ANTALYA, Akra Barut Hotel
Şirinyalı Mahallesi, Lara Cad. No:24, 07100 Muratpaşa/Antalya

Kayıt için tıklayınız.

Bu illerin dışında Gaziantep, Van ve Samsun illerinde de bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir. Tarih ve yer konusunda ayrıca duyuru yapılacaktır.”