Hak Alanlarında Sivil Düşünmek için BERABER’e Davetlisiniz! |  5 Ağustos Çocuk Hakları

Hak Alanlarında Sivil Düşünmek için BERABER’e Davetlisiniz! |  5 Ağustos Çocuk Hakları

Her yeni programda farklı bir hak alanını ele alacak olan BERABER’in beşinci buluşmasının teması çocuk hakları. Siz de bu alanda çalışan bir sivil toplumu örgütü temsilcisi, aktivist ya da gönüllüyseniz, 5 Ağustos yayınına katılabilir, hangi tarihte hangi hak temasının işleneceğini öğrenmek için takvimimizi inceleyerek kaydınızı şimdiden yaptırabilirsiniz.

Sivil Düşün’ün canlı sohbet serisi BERABER, sivil toplumu bir arada sivil düşünmeye davet ediyor. Her yeni BERABER bölümünde, farklı bir hak alanını manşete taşıyor, bu alanda çalışan sivil toplum örgütü temsilcileri, aktivistler ve gönüllüleri ağırlıyoruz.

LGBTİ+ ve kadın hakları ile başlangıç yaptığımız, çocuk, gençlik, engelli, yaşlı, çevre, hayvan, tüketici hakları ile dijital haklar alanlarında devam etmeyi planladığımız canlı yayın serimizde, sivil toplumun salgın öncesinde ve salgınla birlikte öne çıkan ihtiyaçları ile sorunları, bu sorunlara karşılık gelebilecek çözüm fikirleri, ilerlemenin önündeki engeller ve bunları aşabilmek için sahip olduğumuz fırsatları konuşacağız. Program konuşulanlar ve geliştirilen öneriler, her hak buluşmasının ardından Sivil Düşün sayflarından paylaşılacak.

5 Ağustos saat 14:00’te gerçekleşecek BERABER buluşmasında, çocuk haklarını konuşacağız. Siz de bu alanda çalışan bir sivil toplumu örgütü temsilcisi, aktivist ya da gönüllüyseniz, 5 Ağustos yayınına katılabilirsiniz. Hangi tarihte hangi hak temasının işleneceğini öğrenmek için takvimimizi inceleyerek çalışma alanınıza uyan programı seçebilirsiniz.Yayınlara nasıl kayıt olacağınızın bilgisini aşağıda bulabilirsiniz.

BERABER canlı sohbet serisi takvimi

  • 5 Ağustos 2020 Çocuk Hakları
  • 26 Ağustos 2020 Gençlik Hakları
  • 9 Eylül 2020 Engelli Hakları
  • 29 Eylül 2020 Yaşlı Hakları
  • 9 Ekim 2020 Çevre Hakkı
  • 27 Ekim 2020 Hayvan Hakları
  • 9 Kasım 2020 Tüketici Hakları
  • 23 Kasım 2020 Dijital Haklar

Canlı yayına katılmak için nasıl kayıt olacaksınız?

1)  http://www.actioevents.com linkine tıklayın. Açılan sayfada üst menüde yer alan kayıt ol butonuna tıklayın. Sivil Düşün bilgilendirme toplantılarına katılım için daha önceden sisteme kayıt olduysanız, mevcut bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz; tekrar kayıt olmanıza gerek yoktur.

2) Kayıt butonuna tıkladığınızda karşınızda aşağıdaki ekran açılacak. Kayıt formunu doldurun. 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Kişisel Verilerin İşlenmesi Ve Korunması Hakkında Aydınlatma Metnini okuyarak onay kutusunu işaretleyin.

3) Kaydınız tamamlandığında, belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize, sisteme giriş şifrenizi de içeren bir bilgilendirme gönderilecektir.

4) E-posta adresiniz ve şifre bilginiz ile, sağ üst menüdeki giriş butonuna tıklayarak sayfaya giriş yapın.

5) Karşınıza çıkan ekranda sol tarafta yer alan “Etkinlik Duyuruları” bölümüne tıkladığınızda Sivil Düşün BERABER canlı yayınlarına katılım ekranını bulacaksınız. Katılmak istediğiniz etkinliği seçip sarı butonlara tıklayarak toplantı katılım ekranına ilerleyebilirsiniz.

6) Açılan kayıt sayfasında, işaret dili çevirisine ihtiyacınız var ise, kutucuğu işaretleyin. Yok ise,  işaretlemeden, yeşil kayıt butonuna tıklayın.

7) İşte oldu! BERABER canlı yayınlarına katılım için kaydınızı aldık. Görüşmek üzere!