ETKİNLİKLERİMİZ

Bir araya gelmek için Sivil Düşün…

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, 2014 yılının Nisan ayından beri düzenlediği Bilgilendirme, Danışma Kurulu, Danışma ve Eğitim Toplantıları ile Türkiye’nin her ilinden sivil toplum örgütü, platform ve ağ, dernek, vakıf, sendika temsilcileri ve aktivistlere işbirliği, çalışma ağları kurma, ortak çalışma, ortak öğrenme ve bilgi paylaşımı için etkin bir platform sunuyor.
Katılımcı yaklaşıma önem veren Sivil Düşün, toplantılarında katılımcıların deneyim, bilgi ve birikimlerini paylaşabilecekleri oturumlar, çalışma grupları ve atölyeler düzenlemelerine olanak tanıyor. Sivil toplumun gereksinimlerinden yola çıkarak belirlediği farklı tematik alanlarda düzenlediği, toplam 1000’den fazla katılımın gerçekleştiği toplantılarda hak temelli çalışmalar yürüten tüm aktörlere deneyim paylaşım fırsatı sunuyor.

#KaynakNerede

2016 yılının Kasım ayında düzenlenen 7. Danışma Kurulu Toplantısı’nda, hak temelli çalışmalar için kaynak yaratma ve fon bulma yöntemleri tartışıldı.

DETAYLAR

#YeşilDüşün

2016 yılının Ekim ayında AB Türkiye Delegasyonu işbirliğiyle düzenlenen 7. Danışma Kurulu Toplantısı ve AB İklim Eylem Fuarı’nda konu iklim değişikliğiydi.

DETAYLAR

#BenceAktivizm

2016 yılının Şubat ayında düzenlenen 5. Danışma Kurulu Toplantısı’nda sivil toplum aktivizmi tanımlamak için bir araya geldi.

DETAYLAR

#SivilToplumForumu

4-5 Temmuz 2017’de düzenlenen 1. Sivil Toplum Forumu’nda 49 şehir ve 10 ülkeden katılımcı, hak temelli çalışmalarda yaratıcı yöntemleri tartıştı.

DETAYLAR

#SivilDüşünKaradenizde

Karadeniz’in 10 ilinde sivil toplum temsilcileri, bölgenin kapasite geliştirme, ağ oluşturma ve kaynak yaratma ihtiyaçlarını konuşmak üzere bir araya geldi.

DETAYLAR

#MorDüşün

2018 yılı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi, 54 ilden kadın hakları alanında çalışan örgütlerin temsilcileri İstanbul’da deneyimlerini paylaştı.

DETAYLAR

#SivilToplumForumu-2

25-26 Nisan 2018 tarihlerinde ‘gönüllülük’ temasıyla düzenlenen 2. Sivil Toplum Forumu’nda 6 ülke ve Türkiye’nin 60 ilinden 228 katılımcı bir araya geldi.

DETAYLAR

1. Danışma Kurulu Toplantısı

2. Danışma Kurulu Toplantısı

6. Danışma Kurulu Toplantısı