Sivil Alan Araştırmaları Derneği’nden Kampüste Yurttaş Gazeteciliği ve Uluslararası Koruma Mekanizmaları atölyesi

Sivil Alan Araştırmaları Derneği’nden Kampüste Yurttaş Gazeteciliği ve Uluslararası Koruma Mekanizmaları atölyesi

Sivil Alan Araştırmaları Derneği, öğrenci aktivizmi ve kampüste ifade özgürlüğünün geliştirilmesi kapsamında, Kampüste Yurttaş Gazeteciliği ve Uluslararası Koruma Mekanizmaları atölyeleri düzenliyor. Muhabir Beyza Kural ve avukat Baran Kaya‘nın kolaylaştırıcılığını yapacağı atölyeler, Aralık ve Ocak aylarında gerçekleştirilecek.

Kampüste Yurttaş Gazeteciliği Atölyesinde, üniversite öğrencilerinin kampüste karşılaştıkları hak ihlallerini nasıl haberleştirecekleri, haber dilinde ve yazımında nelere dikkat edilmesi gerektiği ve haberin erişilebilir olması için neler yapılabileceği gibi konular üzerinde tartışılacak. Atölyenin ikinci kısmı olan Uluslararası Koruma Mekanizmalarında ise, üniversite öğrencilerinin uğradıkları hak ihlallerine karşı, öğrencilerin başvurabilecekleri iç hukuk yolları ve uluslararası hukuk mekanizmaları konuşulacak.

İsveç Konsolosluğunun desteğiyle gerçekleştirilecek atölyeler, lisans eğitimine devam eden tüm üniversite öğrencilerine açık.

1. Atölye: 16-17 Aralık 18.00-20.30
2. Atölye: 20 Aralık 11.00-16.00
3. Atölye: 23-24 Aralık 18.00-20.30
4. Atölye: 27 Aralık 11.00-16.00

Atölyeler hakkında ayrıntılı bilgi ve kayıt formu için tıklayınız.

https://sivilalanarastirmalari.org.tr/2020/12/08/universite-ogrencileri-icin-kampuste-yurttas-gazeteciligi-ve-uluslararasi-koruma-mekanizmalari-atolyesi/