Suyun Ölüm Tarihi belgeseli İzmir’de gösteriliyor
Featured Video Play Icon

Suyun Ölüm Tarihi belgeseli İzmir’de gösteriliyor

Çekimleri ve yaygınlaştırma süreci #SivilDüşün tarafından desteklenen Suyun Ölüm Tarihi belgeseli 10 Aralık Pazar günü saat 19.50’de İzmir’de izleyiciyle buluşacak. Belgesel, Türkiye İnsan Hakları Vakfı- TİHV’in Fransız Kültür Merkezi ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Çalışmaları Topluluğu desteğiyle bu sene sekizincisini düzenlediği İnsan Hakları Film Günleri kapsamında gösterilecek.

Hasankeyf halkının kentsel dönüşüm ve baraj inşa süreçleri karşısında yaşadıklarını, kentin ekoloji mücadelesi tarihini ve Hasankeyf’in güncel durumunu anlatan filmin yönetmeni Ali Ergül ile belgesel gösterimi sonrasında söyleşi yapılacak.

İnsan Hakları Film Günleri ile ilgili ayrıntılı bilgiyi web sitelerinde bulabilirsiniz: http://www.tihvizm-belgeselfilm.org/

Filmin künyesini aşağıda bulabilirsiniz:

10 Aralık Pazar
Saat: 19.50
Süre: 23′
Yönetmen: Ali ERGÜL
“Yıkmaya, yok etmeye yönelik devlet politikaları için, Tarihi Hasankeyf Şehri ve Dicle Vadisi yok edilmesi gereken alan olarak hep hedefte oldu. 1950’li yıllarda başlayan Ilısu Baraj Projesi’ne karşılık sürdürülen sivil direniş çevre ve tarih mücadelelerine ilham kaynağı oldu. Suyun Ölüm Tarihi belgeseli nehir, vadi ve Hasankeyf’i canlı varlık olarak tanımlayıp kaybolacak olanı göstermeyi amaçlamaktadır.”

Etkinlik Başlangıç Tarihi 07/12/2017
Etkinlik Bitiş Tarihi 10/12/2017
Adres Kültür Mahallesi, Cumhuriyet Blv No:152, 35220 Konak/İzmir İzmir
Etkinlik Sahibi
Etkinlik Halka Açık mı? Evet
LCV
E-posta
Telefon