Uluslararası Ayrımcılık Konferansı 26-27 Mayıs’ta İstanbul’da

Uluslararası Ayrımcılık Konferansı 26-27 Mayıs’ta İstanbul’da

Eşit Haklar İçin İzleme Derneği (ESHİD) ve Kocaeli Dayanışma Akademisi, 26-27 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul’da Uluslararası Ayrımcılık Konferansı düzenliyor. Konferans programını ve başvuru linkini de içeren ESHİD’in web sitesinde yayınladığı ilanı aşağıda bulabilirsiniz:

NOT: Sivil Düşün AB Programı’nın etkinlikle herhangi bir bağı yoktur. Sivil Düşün yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Bilgi taleplerinizle ilgili http://www.esithaklar.org/iletisim/ adresinden ESHİD ile iletişime geçebilirsiniz.

“Günümüzde bir yandan değişik biçimlerde sürmekte olan ırk, etnik köken, din veya inanç eksenli ayrımcılığın kaynakları, nedenleri, güncel örüntüleri, yerel ve uluslararası hak arama mekanizmalarını, akademisyenler, hukukçular, azınlıkları temsil eden ve haklarını savunan sivil toplum örgütleri gibi ulusal ve uluslararası paydaşlarla konuşmak ve konu ile ilgili farklı alanlarda uzmanlaşmış kişilerle deneyim ve bilgi paylaşımında bulunmak amacıyla 26-27 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul Novotel’de Eşit Haklar İçin İzleme Derneği ve Kocaeli Dayanışma Akademisi ortaklığında Irk, Etnik Köken, Din veya İnanç Temelinde Ayrımcılık Üzerine Uluslararası Konferans düzenlenecektir.

Konuşmacılar, akademisyenler, ayrımcılık alanında çalışan yerel ve uluslararası sivil toplum örgütü temsilcileri, hukukçular, gazeteciler ve çeşitli hak arama mekanizmalarının temsilcilerinden oluşmaktadır. İki gün sürecek olan bu konferans kamuya açıktır. Kontenjan kısıtı nedeniyle konferansa katılmak isteyen dinleyicilerin şu formu doldurmaları gerekmektedir: https://goo.gl/forms/2uegcGABnMpuRkzP2

Konferansa katılım başvurularının son günü 20 Mayıs 2018 olarak belirlenmiştir.

Konferans programına buraya tıklayarak erişebilir, programı paylaşabilirsiniz.”

Etkinlik Başlangıç Tarihi 26/05/2018
Etkinlik Bitiş Tarihi 27/05/2018
Adres Kemankeş Kara Mustafa Paşa Mahallesi, Kemankeş Caddesi, No: 57-59
Etkinlik Sahibi
Etkinlik Halka Açık mı? Evet
LCV
E-posta
Telefon